Zpravodaj
Regionální školení v Modré u Uherského Hradiště
08.10.2019 | Zpravodajství OS | Pro členy svazu | Přečteno: 626x

Druhé z letošních podzimních školení se konalo ve dnech 25. a 26. září, a to již tradičně v Modré u Uherského Hradiště.

Foto: Regionální školení v Modré u Uherského Hradiště 2019 | Zdroj: Vladislav Krsička

Zatímco se účastníci školení v Rožnově pod Radhoštěm po úterním obědě vydali zpět do domů, my jsme plynule pokračovali v týdenním moravském školení a vydali jsme se na cestu do Modré u Uherského Hradiště. Kdo by nerad trávil čas na D1, ale na Slovácku je přeci jen příjemněji, až by se chtělo říci skoro jako doma. Po dvou dnech školení v Rožnově jsme i my, po příjezdu do hotelu Skanzen, dobíjeli baterky a chystali se na další dva dny prezentací a přednášek. 

Ve středu dopoledne se sjeli zástupci základních organizací, které spadají pod Uherské Hradiště, a školení mohlo začít. Obsah školení byl stejný jako v Rožnově. Problematika postavení odborových organizací v právních předpisech, zákoník práce, problematika z oblasti BOZP, uzavírání podnikových smluv atd. I toto školení zahájil regionální manažer, který stručně informoval o organizačních záležitostech v průběhu školení a pak předal slovo předsedovi svazu. Ten i zde prezentoval aktuální dění ve svazu a ČMKOS a také, stejně jako v Rožnově, připomněl 25. výročí od založení svazu a jednotlivé milníky, které na své cestě náš svaz za 25 let své existence prošel. 

I zde jsme o přestávkách střídavě vybíhali na vzduch vstřebávat informace, diskutovat a řešit aktuální dění v základních organizacích. Často se individuální konzultace spojily s právě probíranými tématy školení a do debaty se svými zkušenostmi přispěli i zástupci jiných organizací.

Večer jako vždy probíhal v dobré náladě a přátelské atmosféře. Ve čtvrtek po snídani školení opět pokračovalo až do oběda, po kterém jsme se všichni rozjeli zpět domů. 

Ani po tomto školení nemůžeme zapomenout poděkovat za jeho přípravu a organizaci regionálnímu manažerovi. Na takto zorganizovaných školeních, jako byla obě letošní moravská, se nám dobře pracuje i tráví čas při setkání s vámi. I letos vám děkujeme za účast, dotazy, které nás mnohdy inspirují, za plodné debaty a sdílení vašich zkušeností. Rádi za vámi jezdíme a těšíme se na další setkání. 

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Foto k článku
Další články
Titulek
Zákoník práce po novele – část III – sdílené pracovní místo
Zákoník práce po novele – část II.
Zákoník práce po novele - část I
Novela zákoníku práce – přehled hlavních změn
Koronavirus a podpora ze strany státu – stav ke dni 9. 7. 2020
Koronavirus a podpora ze strany státu – stav ke dni 2. 6. 2020
Novela zákoníku práce prošla Poslaneckou sněmovnou
Výzva POS OS UNIOS na pořadatelství svazových sportovních her 2021
Čekáte delší dobu na vyplacení dávky nemocenského pojištění?
Úlevy v oblasti bydlení
Nabídka hotelu Olšanka
K opatřením schváleným vládou, která se týkají ukončení nájmu bytu
Statistické zjišťování a odborové organizace
Veselé Velikonoce
Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc