Zpravodaj

Sportovní hry v Jetřichovicích

27.10.2022 | Zpravodajství OS | Pro členy svazu | Přečteno: 1 647x

Poslední sportovní hry tohoto roku jsme pro vás ve spolupráci s garanty ze ZO OS UNIOS Termo Děčín a. s. připravili v národním parku Českosaské Švýcarsko, a to přímo v obci Jetřichovice.

I přes velké komplikace spojené s letošním požárem národního parku, a s tím související omezení vstupů, nakonec vše dobře dopadlo a sportovní hry se poslední týden v září mohly uskutečnit. Obec Jetřichovice naštěstí požárem zasažena nebyla, a tak jsme mohli ponechat původní plánované trasy.

O sportovní hry v Jetřichovicích byl tak velký zájem, že jsme museli objednat maximální možné ubytovací kapacity hotelu. Celkem do Jetřichovic přijelo přes 100 turistů a turistek.

Během pátečního večera jsme se všichni potkali v hotelu Bellevue, po večeři proběhlo seznámení se sobotní trasou, která byla kratší, než je obvyklé, ale o to více náročnější na výšlap.

V sobotu po snídani už jsme startovali. První kontrola byla na vrcholu skalní vyhlídky Falkenštejn, kde se nám otevřely první ranní výhledy na národní park. O kousek dál, co do vzdálenosti, ale o dost výše, co se týká výšlapu, byla připravena druhá kontrola. Pro druhé razítko jsme si museli dojít až na Mariinu vyhlídku. Po jejím zdolání jsme pokračovali směr Purkratický les, kde na nás čekala třetí kontrola. Z té jsme mohli pokračovat na Rudolfův kámen a následně zpět do Jetřichovic, nebo jít přímo do Jetřichovic, a ti, kterým po zdolání dvou náročných vyhlídek řádně vyhládlo, si mohli spolu s námi trasu prodloužit přes chatu Tokáň a její turistickou restauraci. Odtud pak zpět do Jetřichovic. Zpět v hotelu si někteří zvolili relax v sauně, jiní se začali pečlivě připravovat na tematický večer a postupně se přenášet zpět do 80. a 90. let.

Po večeři jsme se zpět v čase přenesli všichni, v sále cinkala céčka, zářily neonové barvy, blýskaly se kožené křiváky i kníry. S živou kapelou jsme to, jak je naším dobrým zvykem, všichni v rytmu diska rozjeli na parketu. Bylo těžké vybrat nejlepší týmy a převleky, protože se opět skoro všichni poctivě připravili. Ze sobotního večera jsme se protančili až do neděle, kdy jsme se po snídani rozloučili a vydali zpět domů.

Jsme rádi, že jsme v tomto roce již mohli uspořádat sportovní hry bez omezení tak, jak bývalo obvyklé. A děkujeme všem garantům, kteří nám s pořádáním všech sportovních her pomáhali.

Už nyní pro vás chystáme příští rok. Sledujte náš web, kde budou včas veškeré informace zveřejněny. A samozřejmě bude i další tematický večer. A na jaké téma? Nechte se překvapit… bude to zase stát za to!!!

Váš team OS UNIOS

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Témata
SSH - turistikaSSH 2022
Foto k článku
Další články
Petice proti propouštění bez udání důvodu, veřejné projednání ve výboru PS
Turnaj v šipkách je úspěšně za námi!
Připojte se k protestu 21. května 2024 ve 12.00 na Malostranském náměstí v Praze
MÁTE PADÁKA – Kampaň proti výpovědi bez udání důvodu – Dneska my, zítra vy
OS UNIOS SLAVÍ 30 LET
Jednoduché účetnictví pro základní organizace OS UNIOS
Hezké Vánoce a šťastný nový rok
Podpořte Den protestů ČMKOS i svým podpisem
Přijďte na demonstraci „Za lepší budoucnost ČR“ dne 27. 11. 2023 ve 12.00 hod. na Palachovo náměstí v Praze
Protestní setkání odborových svazů rozpočtových a příspěvkových organizací
Děkujeme, že jste podepsali petici organizovanou ČMKOS proti odchodu do důchodu v 68 letech a za dřívější odchod do důchodu v náročných profesích.
Podporujeme stávkovou pohotovost ČMKOS
ČMKOS vyhlásila stávkovou pohotovost
Cíle kolektivního vyjednávání 2023
Bylo, nebylo
Demonstrace proti chudobě
Chystáme se na demonstraci
Sportovní hry v Jetřichovicích budou!
Turistika Kostelec u Zlína
Manifestační mítink ČMKOS