Zpravodaj
Letošní sportování zahájeno!
12.06.2023 | Zpravodajství OS | Sportovní hry | Přečteno: 1 135x

Minulý víkend, ve dnech 2. až 4. června, se konaly první sportovní hry tohoto roku. Za turistikou jsme se rozjeli na Šumavu. Letošní sportování je tedy zahájeno!

Po roce jsme se vrátili do hotelu Zadov, kde se konala první turistika. V letošním roce již na hotelu vše fungovalo a nic nám tedy nebránilo užít si další společný sportovní víkend.

Ten byl jako obvykle zahájený páteční večeří, po které dostali všichni turisté potřebné instrukce na sobotní výšlap. V sobotu po snídani postupně, ve stanovených časových intervalech, vyrazilo všech 9 družstev vybavených mapou a instrukcemi obdivovat okolí Zadova.

Trasy byly připraveny dvě, ta kratší měla 15 km. Začínala od hotelu stoupáním k hotelu Olympia, pokračovala po modré na Zlatou studnu, kde byla první kontrola. Dále směr Popelná k chatě Na Losenici, kde na turisty čekala druhá kontrola a jediný občerstvovací bod. Toho samozřejmě všichni turisté a turistky plně využili. Z druhé kontroly se vyráželo zpět po červené k rozcestníku U Nového mostu. Zde už měli v nohách kolem 13 km a zbývaly jim pouhé 2 km směr hotel Churáňov do cíle zpět v hotelu Zadov.

Druhá trasa měla přes 20 km. Z druhé kontroly se turisté vydali po žluté směr Nicov – Pod Milovským vrchem, dále směr Krousov a pokračovali po zelené směr Churáňov a turistický rozcestník U Josefů. Tady už měli v nohách přes 16 km, a ještě měli čtvrt trasy před sebou. Třetí kontrola byla u penzionu Pod Klostermannovou skálou, odkud se vydali směr hotel Churáňov a do cíle zpět na hotel Zadov.

Aby toho neměli po celém dni v nohách málo, tak si naši zdatní turisté na konci cesty ještě přidali výšlap s cílovou odměnou v cukrárně Anička nad hotelem Zadov.

Po večeři pro ně byla připravena soutěž o zajímavé ceny ve stylu „Co na to Češi?“, upravená do podoby „Co na to odboráři?“. Po skončení soutěže se plynule navázalo v zábavě a tanečním večeru ve stylu Popletených Vánoc. A nebyly by to Vánoce bez stromečku, cukroví a dárků. Pro všechna zúčastněná družstva jsme jako odměnu za splnění náročných tras měli připraveny dárečky, které nám místo Ježíška nadělilo vedení našeho svazu, jemuž ještě takto děkujeme.

Během večera jsme od vás dostali zajímavé návrhy na tematický večer v příštím roce. Děkujeme za inspiraci.

Po nedělní snídani jsme se všichni rozjeli zpět domů. A my se na vás těšíme opět za dva týdny v hotelu Barborka na turnaji v šipkách. A nebojte, špekáčky opět budou!

Do systému vložil:
Bc. KOUDELKOVÁ Jana
Témata
SSH - turistikaSSH 2023
Foto k článku
Další články
Blíží se přihlašování na sportovní hry 2024
Sportovní hry v roce 2024
Další sportovní víkend za námi
Výzva POS OS UNIOS na pořadatelství svazových sportovních her 2024
Turistika Zadov – aktuální informace
Přihlášky na turistiku na Zadově otevřeny pro všechny
Sportovní hry 2023 – přihlašování
Sportovní hry v roce 2023
Šipky na Zadově
Sportovní hry v roce 2022